![](https://phermeli.gr/wp-content/uploads/2023/11/ΡΟΤΑΡΥ-ΦΕΡΜΕΛΗ-ΦΩΤΟ-6-1024x643.jpg)
Την Τρίτη, 24η Οκτωβρίου του 2023, η ΦΕΡΜΕΛΗ συνδιοργάνωσε από κοινού με τον Ροταριανό Όμιλο Αθηνών, την εκδήλωση με τίτλο: Ελληνισμός-Παράδοση-Ηθικές αξίες, στο πλαίσιο των εορτασμών για την Εθνική Επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Μιας επετείου από την οποία δεν μπορεί να απουσιάζουν οι αναφορές-ύμνοι στον ανώνυμο «ΕΥΖΩΝΑ» και την ηρωική του δράση στα χιονισμένα βουνά της Πίνδου!
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε το στο ξενοδοχείο St. George Lycabettus της Αθήνας και ξεκίνησε με τον πρόλογο της Ιδρύτριας και Προέδρου της ΦΕΡΜΕΛΗΣ, κας Λίζας Πενθερουδάκη, την οποία διαδέχθηκε στο βήμα ο π. Υπουργός Εθνικής Άμυνας και στρατηγός ε.α. κος Αλκιβιάδης Στεφανής.
Παρακάτω ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από την παρουσία της ΦΕΡΜΕΛΗΣ στην εκδήλωση του Ρ.Ο.Α.
![](https://phermeli.gr/wp-content/uploads/2023/11/ΡΟΤΑΡΥ-ΦΕΡΜΕΛΗ-1024x856.jpg)
![](https://phermeli.gr/wp-content/uploads/2023/11/ΦΕΡΜΕΛΗ-ΡΟΤΑΡΙ-23ΟΚΤ23-ΛΙΖΑ-ΚΑΜ-01-IMG_20231024_232804-768x1024.jpeg)
![](https://phermeli.gr/wp-content/uploads/2023/11/ΡΟΤΑΡΥ-ΦΕΡΜΕΛΗ-ΦΩΤΟ-8-808x1024.jpg)